Více Zavřít
Zápas

Úžasné Češky porazily Slovenky a zahrají si o zlaté medaile

9. 6. 2017 | Martina Nová
České hokejbalistky v semifinále vyzvaly hráčky Slovenska, obhájkyně stříbrných medailí. Od startu duelu na hrací ploše dominovala Česká republika, která byla aktivnější a vytvářela si řadu šancí. Tlak přetavila v branku již v osmé minutě, následně navýšila skóre koncem prostřední části. Ve třetím dějství již gól nepadl, a tak Češky postoupily do finále před rekordní návštěvou 3 217 diváků. Finále proti USA je čeká v sobotu 10. 6. od 11:30.

První dějství přineslo radost zejména české části publika. Domácí hráčky vstoupily do duelu aktivněji a byly nebezpečnější než jejich sokyně, brankářka Zechovská se příliš nezapotila. Stále zesilující tlak do slovenské svatyně vyústil v úvodní gól. Při hře čtyři na čtyři Češky byly důrazné v předbrankovém prostoru, přestože poskakující míček ve svém území Tomčíková pokryla, následně se balonek dostal na modrou čáru ke Kateřině Němcové. Její dělová střela prosvištěla jakoby nic do sítě soupeřek, Tomčíková neměla se zakrytým výhledem šanci. Poté přišly krušné momenty pro české hráčky. V důsledku vlastních vyloučení musely střídavě bránit svou klec ve třech i ve čtyřech. Slovenkám se ale nepovedlo vyrovnat, a tak první třetina skončila 1:0 pro Česko.

Důrazná a aktivní hra Češek pokračovala také ve druhém dějství. Slovenky se nedostávaly k zakončení, větší možnost měly při vyloučení českých hráček, jenže ani tehdy nedokázaly dostatečně zatlačit na bránu Zechovské. Naopak Tomčíková se musela ve svém brankovišti pořádně ohánět, uhasila několik nebezpečných situací. Jenže na konci prostřední patnáctiminutovky již nedokázala dalšímu českému gólu zabránit. České hokejbalistky urputně dorážely před bránou, míček poskakoval na brankovišti, byl veliký zmatek před slovenskou bránou. Nejlépe se zorientovala Aneta Lédlová, která neměla větší potíž dopravit balonek do odkryté klece. Ve 30. minutě tak poslala svůj tým do vedení 2:0

Ve třetí třetině se pokračovalo ve stejném rozvržení sil, Češky byly dále ty dominantnější a své soupeřky ze Slovenska nenechaly zásadně ohrozit brankářku Zechovskou. Další gól však již nepadl, a tak české reprezentantky postoupily do boje o zlaté medaile, kde se postaví Američankám.

Ohlasy

Karel Manhart (trenér České republiky): Našim cílem je od začátku finále, takže jsem v této chvíli určitě spokojený. Musím poděkovat holkám, že jsme tento cíl dotáhli do konce. Zápas byl hlavně o tom, abychom neudělali zbytečné chyby. První brankou jsme se uklidnili a od té doby jsme si šli s dobrou defenzivní prací za vítězstvím.

Beáta Rišianová (trenérka Slovenska): Bez gólu se prostě vyhrát nedá, což se v tomto zápase ukázalo jako klíčové. Mrzí mě, že máme na naší straně další zranění, už se kvůli tomu začíná rozpadat soupiska. Nemáme už moc zdrojů, odkud bychom hráčky braly. Bude těžké se s tím posledním zápase vypořádat.