Více Zavřít
Zápas

Skvělý vstup Čechů do turnaje! Švýcary vyprovodili šesti góly

1. 6. 2017 | Martin Schwarz
Česká reprezentace začala domácí hokejbalový šampionát na jedničku. V úvodním utkání na turnaji nedala šanci Švýcarsku, když mu nasázela dohromady šest branek. Solidně zaplněná Tipsport aréna viděla už v první třetině tři góly, další přidali před druhým odchodem do kabin Pavel Kubeš s Ondřejem Benediktem. Během závěrečné části výsledek na konečných 6:0 upravil dvougólový Štěpáník. Češi s klidem porazili Švýcarsko, další duel sehrají už v pátek 2. června, od 19:00 vyzvou Itálii!

Češi vstoupili do zápasu aktivněji. Už na začátku 3. minuty Štěpánik vybídnul ke skórování spoluhráče Špačka, ten ale osamocený před brankou minul. Netrvalo dlouho a švýcarský gólman měl znovu plné ruce i nohy práce, z otočky se jej pokusil překonat Barnošák, leč ani on neuspěl. Jenže když potom běžela 9. minuta první třetiny, publikum rozjásal a z předbrankového prostoru míček do sítě dopravil Lukáš Soukup. Domácí tým si užíval vedení.

Tipsport aréna slavila dál. Na konci 11. minuty obdržel nádhernou přihrávku do samostatného úniku Jan Pospíšil, jenž nádherně zavěsil do růžku. Hosté byli rázem v problémech, ztráceli dvě trefy, třetí jim ještě před koncem úvodních patnácti minut uštědřil Radim Štěpáník. Česká reprezentace si do kabiny nesla pohodový náskok, ač musela těsně před sirénou vzdorovat prvnímu oslabení na šampionátu.

Prostřední část začala v o něco pomalejším tempu. Ani jedna strana si netvořila výraznější příležitosti. Což ale platilo jen do 21. minuty, kdy rozhodčí odeslali na trestnou lavici Aegertera, česká reprezentace totiž při přesilovce zatlačila na Sidlerovu svatyni, pod pravou paží ho zkusil prostřelit Špaček, ale neuspěl. Švýcaři i druhou početní nevýhodu ubránili, aby následně hledali prostor i pro útočné výpady.

Ty ovšem nepřicházely, a tak Češi využili nedůrazu před hostující brankou. Pavel Kubeš zvyšoval na 4:0 po dorážce u levé tyčky. „Né, pětku né,“ znělou halou, když dvě minuty před koncem druhé třetiny skóroval z přesilové hry Ondřej Benedikt, který – svým premiérovým gólem za reprezentaci - zvyšoval už na 5:0. Stejné skóre platilo před začátkem posledního dějství, Češi měli duel pod kontrolou.

Hráči se lvíčkem na prsou nemuseli nikam spěchat, přesto tribuny dál bavili útočným hokejbalem. Ve 35. minutě jim k tomu napomohla další početní převaha, za katr musel odejít Kohler. Ale protentokrát brankář Sidler nápor české ofenzivy ustál. Češi přidali ještě jeden přesný zásah, šest vteřin před koncem určil výslednou podobu skóre druhou brankou v utkání Radim Štěpáník. Domácí tým zahájil mistrovství světa hladkým vítězstvím 6:0 nad Švýcarskem, gólman Lukáš Heczko hned na začátku turnaje udržel čisté konto.

Ohlasy

Tibor Kapánek (trenér, Švýcarsko): Musím pogratulovat soupeři k vysokému a naprosto zaslouženému vítězství. Očekával jsem buďto vyrovnaný zápas a nebo právě takový, jaký to nakonec byl. Osobně si myslím, že pro vývoj celého turnaje je možná i dobře, že náš první zápas dopadl takto. Musím říct, že pro nás turnaj začíná v sobotu.

Jaroslav Pavlík (asistent trenéra, Česká republika): Do zápasu jsme vstoupili dobře, bylo to 3:0 po první třetině a to asi rozhodlo. Máme za sebou dva dny relaxu a drobného tréninku a byl tam ten náskok trochu vidět. Po první třetině jsme byli v psychické pohodě a čekali jsme na chyby soupeře. Dva roky jsme se tvrdě připravovali, abychom to tady dobře zahájili. Z některých nováčků byla cítil před zápasem nervozita, ale bylo to všechno ve zdravé rovině.