Více Zavřít
Zápas

Neomylné a znovu s nulou! České lvice pokořily italskou tvrz sedmi góly

4. 6. 2017 | Petr Dejnožka
České hokejbalistky mají za sebou druhé vystoupení na mistrovství světa, po výhře nad Britkami dokázaly potvrdit roli favorita i proti Itálii a v tabulce ženské skupiny jsou stále stoprocentní. Druhé vítězství na turnaji se zrodilo již v úvodní třetině, kdy soupeři odskočily na rozdíl dvou branek a po zbytek duelu náskok pouze navyšovaly. Na výhře 7:0 měly největší podíl dvougólové Pavlína Horálková a Lucie Manhartová, v české brance si čisté konto připsala gólmanka Kateřina Zechovská.

Necelých čtyřiadvacet hodin po desetigólové výhře nad výběrem Velké Británie čekal české hokejbalistky boj proti dalšímu outsiderovi. Italky, povzbuzené cenným bodem proti Spojeným státům, těžily z psychické výhody i v úvodu následujícího utkání. Zejména díky dvěma přesilovým hrám se jim podařilo dlouho držet před českou brankářkou a Kateřinu Zechovskou donutit k důležitému zákroku po střele Mormileové. Těžké okamžiky v obraně české hráčky zvládly a ihned poté se mohly s plnou vervou pustit do útočení.

První radost v Tipsport areně vypukla v polovině osmé minuty, kdy naše lvice dokázaly využít přesilovou hru. Po parádní kombinaci zakončila přesně mezi betony italské gólmanky Pavlína Horálková, která poslala favorizovaný český výběr do vedení. Netrvalo dlouho a brankářka Bellisimová musela tahat míček zpoza svých zad podruhé, špatné střídání a rychlé přečíslení ranou do černého zakončila Lucie Manhartová, která stanovila skóre úvodního dějství na 2:0.

V průběhu první třetiny si Češky dokázaly vypracovat souvislou převahu, z řady brankových příležitostí však přišly „pouze“ dvě vstřelené branky. Slušnou návštěvu 835 diváků v hlavní hale světového šampionátu znovu potěšila obránkyně Kateřina Držmíšková, která ihned po návratu z kabin ranou od modré čáry vsítila svoji premiérovou trefu v reprezentačním dresu na světovém šampionátu a navýšila vedení Manhartova výběru již na 3:0!

Také prostřední patnáctiminutovka přinesla souvislou převahu českého celku, italský soupeř zahrozil pouze při dvojnásobné početní výhodě, nicméně brankářka Kateřina Zechovská žádnou úpravu skóre ve prospěch soupeře nepřipustila. Na opačné straně měla skvělou příležitost na druhý gól v zápase Lucie Manhartová, v tomto případě její zakončení zamířilo jen o kousek nad břevno italské branky.

Před třetí třetinou bylo o vítězi zápasu rozhodnuto, přesto české hráčky nenechaly nic náhodě. Přesně 36 vteřin po návratu z kabin přišla branka s pořadovým číslem čtyři a opět se jednalo o přesné zakončení ze střední vzdálenosti z hokejky Pavlíny Horálkové, zvýšila již na rozdíl čtyř branek. O tom, že české hráčky disponují skvělou střelou z dálky, se italská gólmanka přesvědčila znovu ve 34. minutě, kdy jí popáté prostřelila Kateřina Němcová, pro kterou to byl již třetí přesný zásah na šampionátu.

I ve třetí třetině si Italky vyzkoušely hru v přesilové hře pěti proti třem, k výraznějšímu ohrožení branky střežené Kateřinou Zechovskou ale nedošlo. Naopak při početní výhodě českého výběru se skóre měnilo znovu, ke dvougólové Pavlíně Horálkové se přesnou dorážkou v předbrankovém prostoru přidala i Lucie Manhartová. Český tým nakonec porazil Itálii výsledkem 7:0, definitivní tečku zaznamenala Veronika Volková. Češky si připsaly další tři body a v turnaji jsou zatím bez jediné inkasované branky neomylné.

Ohlasy

Karel Manhart (hlavní trenér České republiky): Musím hráčky pochválit, protože jsme k utkání přistoupili velmi zodpovědně. Ráno jsme měli dlouhou poradu, nabádali jsme je, aby hrály zezadu, protože Italky jsou mnohem běhavější než Britky, ale zvládly to naprosto perfektně. Jediné, co mě mrzí, je, že kvůli velkému množství vyloučení nemohly hrát všechny hráčky a navíc si ze zápasu odnášíme dvě zraněné.

Rick DiBiase (hlavní trenér Itálie): Prohráli jsme s velmi dobrým týmem, který se na nás skvěle připravil. Během zápasu jsme měli velké problémy s disciplínou a soupeř nabídnuté přesilové hry dokázal zužitkovat.