Více Zavřít
Zápas

Češky zahájily šampionát desetigólovými hody před vysokou návštěvou

3. 6. 2017 | Martin Schwarz
Fanoušci České republiky neodcházeli v sobotu večer z Tipsport arény úplně smutní. Zatímco mužská reprezentace musela skousnout první prohru na turnaji, ženy nezaváhaly a na úvod šampionátu bez větších komplikací přehrály tým Velké Británie. Ve druhé třetině Češky soupeřkám nasázely šest branek, nakonec braly vysokou výhru 10:0! To vše před počtem 1054 diváků.

Hráčky obou týmů do zápasu vstoupily aktivně, ale větší šance si hned zprvu tvořily domácí reprezentantky. V polovině 5. minuty vyslala krásnou střelu zápěstím Vendula Přibylová, trefila však pouze brankářku Velké Británie. O pár sekund později už se spoluhráčkami slavila. Právě Vendula Přibylová ukázkově obkroužila branku, načež míček poslala ke vzdálenější tyčce. Češky k radosti pardubické arény vedly 1:0.

Na startu 11. minuty se mohla o další českou radost postarat Linda Hyksová, jenže ani z tutové šance na brankovišti, ani ze dvou následných dorážek neskórovala. To Jana Fričová minutu před první sirénou ano. Po vyhraném vhazování se napřáhla za pravým kruhem a propálila vše, co jí stálo v cestě. Gólmanka Jacksonová nestihla reagovat. Za stejného stavu odcházely výběry do kabin.

Sotva započala prostřední část, výsledek na kostce doznal změny. Aneta Lédlová totiž obdržela krásnou přihrávku před brankoviště. Tam si potáhla míček, aby následně přehodila pravou ruku britské brankářky. Češky vedly už 3:0. Uběhlo pár vteřin a Jacksonová lovila ze sítě čtvrtý oranžový balónek, tentokrát ji zaskočila z pravé strany Linda Hyksová.

Aby toho nebylo málo, během 23. minuty zužitkovala přesilovou hru Kateřina Němcová, hned po ní přidala šestou branku České republiky Barbora Patočková. Hostujícímu celku nepomohlo ani střídání gólmanek. S britskými ženami bylo ještě hůř. Na 7:0 zvyšovala svým druhým gólem zápasu Linda Hyksová. To navíc nebylo vše, ještě stále ve druhé třetině docílila osmé trefy Lucie Kubínová.

Jak prostřední perioda skončila, tak ta poslední začala. Lucie Manhartová rozradostnila Tipsport arénu podeváté, když se stihla prosadit za jedenáct vteřin po návratu z kabin. Ve 38. minutě musela na trestnou lavici Saraha Loweová, Češky nabídnutou šancí nepohrdly. Gólový účet večera zakulatila na desítku Kateřina Němcová.

K další změně ve výsledku nedošlo. Domácí reprezentantky odstartovaly mistrovství světa v Pardubicích na jedničku. Velkou Británii porazily 10:0. A co víc, utkání přihlíželo 1054 diváků, což je rekord v historii ženských hokejbalových šampionátů!

Ohlasy

Karel Manhart (hlavní trenér, Česká republika): Pro nás to bylo vstupní utkání, takže prvních pět nebo deset minut bylo vidět, že jsme byli docela nervózní. Ale od druhé části byly hráčky schopné hrát v klidu a dát góly, což byl náš hlavní cíl. Dařily se nám některé aspekty hry, ale něco bylo i slabší. Myslím, že mezi námi a Británií je kvalitativní rozdíl znát. Paradoxně ale musíme řešit produktivitu, protože na počet střel, který jsme vyslali, tak to mohlo být ještě lepší.