Více Zavřít
Zápas

Další klidná výhra proti outsiderovi. Češi si s chutí zastříleli i proti Itálii

2. 6. 2017 | Matěj Vybíral
Raz, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct. Tolik kousků nasázela česká reprezentace ve druhém utkání na mistrovství světa v Pardubicích týmu Itálie. Slušně zaplněná Tisport arena sledovala další jednoduché vítězství Česka, tentokrát šlo opravdu o exhibici, rezignovaná Itálie nepředvedla vůbec nic. Český tým si do tabulky skupiny A2 připsal další tři body, celkem jich má šest a vede ji. Dalším soupeřem rozjetého domácího celku budou zítra od 16:30 Spojené státy americké, zde se předpokládá o něco vyrovnanější souboj.

První velkou šanci utkání měla Itálie, ovšem Fiero sám před Šimarou minul, to bylo od týmu z Apeninského poloostrova na dlouhou dobu vše. A tak se mohla v páté minutě radovat slušně zaplněná Tipsport arena. Ondřej Benedikt vypálil od modré a jeho rána prosvištěla až do síte. Před brankou skvěle clonil Tomáš Rethar, italský brankář Campisano vůbec nic neviděl. Hala explodovala opět už v osmé minutě, ale gól Tomáše Fejfara nemohl být uznán pro kopnutí.

Česko na hřišti dominovalo. Mělo k dispozici přesilovku, celé dvě minuty strávili Češi v útočném pásmu, ale Fejfar, který skvěle clonil před brankou, nepřetavil v gól ani svou druhou a třetí šanci v zápase, italský brankář Campisano odolal jeho dorážkám. Následovala další série trestů, na neoblíbené místo usedli Slanec a Fiore. Navrátivší Slanec z trestné lavice vymyslel další branku výborně hrajících Čechů. Přihrávkou našel volného Radima Štěpáníka, který střelou z levého kruhu vsítil už svou třetí branku na turnaji. O skvělé první třetině z pohledu domácího celku vypovídá i statistika střelby, a to 18:3 pro český tým.

Ve druhé části pokračovala totální dominance českého týmu. Hned v úvodu mohl přidat druhý gól v zápase Štěpáník, ale tváří v tvář Campisanovi neuspěl. Ve 21. minutě se konečně svého gólu dočkal Tomáš Fejfar, který dostal od svého spoluhráče z Kert Parku Praha krásnou přihrávku mezi dva obránce a svou čtvrtou šanci už v gól proměnil.

Hráči Itálie působili rezignovaným gólem, Češi si dělali co chtěli, už na 4:0 zvyšoval v přesilovce skóre svým prvním gólem Ondřej Březina, když se trefil přesně mezi pravou tyč a ruku Campisana. Další stoprocentní šance sice Fejfar a Kubeš nevyužili, ale fanoušky to vůbec nemuselo mrzet. V poslední minutě druhé periody vystihl italskou rozehrávku Radim Štěpáník, běžel sám na italského brankáře a až z bekhendové dorážky přidal pátý gól českého týmu. Ještě v též minutě Češi rozjásali Tipsport arenu pošesté, Ondřej Březina přidal při své premiéře na mistrovství světa už svůj druhý gól.

Úvod třetí třetiny nabídnul další branky českého týmu, a nic s tím neudělal ani druhý brankář Itálie, který zasáhl do hry. Přivítal ho už po 54 vteřinách Jan Bacovský, který dorazil nahození od červené čáry. Za dalších devět vteřin Cusimano lovil míček ze sítě znovu. Do úniku se dostal Lukáš Soukup a nezaváhal. Český válec pokračoval i nadále, Tomáš Fejfar byl sám před Cusimanem a povedeným lobem ho přehodil.

Ve 36. minutě se Pardubice dočkali jubilejního desátého gólu a s ním i prvního hattricku šampionátu. Přes snadno propustnou italskou obranu se třemi rychlými kroky dostal dvacetiletý Tomáš Fejfar a střelou do pravého horního rohu nedal italskému gólmanovi nejmenší šanci zasáhnout. Česko přidalo jedenáctou branku tři minuty před koncem, po pěkné kombinaci vstřelil svůj druhý gól v utkání z mezikruží Jan Bacovský. 2835 fanoušků přihlíželo, jak bezradní Italové v poslední minutě alespoň vyprovokovali bitku, do které se zapojilo všech deset hráčů na hrací ploše. V následující přesilovce přidalo Česko ještě jednu branku na celkových 12:0, z dorážky se do prázdné branky prosadil Radim Štěpáník, který vsítil druhý hattrick českého hráče v zápase. Češi navíc ani ve druhém zápase nedostali branku, nulu tentokrát udržel brankář Letohradu Jan Šimara.

Ohlasy

Michael Frustaglio (generální manažer Itálie): Naše hra měla být mnohem lepší. Vlastně jsme neukázali vůbec nic, nehráli jsme jako tým. Byla to od nás opravdu strašlivá hra. Ale díváme se dopředu k dalším zápasům a doufáme, že to bude lepší.

Tomáš Friml (asistent trenéra české reprezentace): Vstup do utkání se nám nepovedl. Ze začátku nás hodně podržel Honza Šimara. Byli jsme málo důrazní, ale po čtyřech minutách se to otočilo. Vlétli jsme do zápasu důrazněji, zlepšili jsme pohyb, zjednodušili hru, tlačili se více do brány a dávali góly. Pak už se nám hrálo podstatně líp.