Více Zavřít
Rozhovory

Tomáš Wróbel po zisku bronzu: Je to něco neuvěřitelného

10. 6. 2017 | David Klier
Česká republika zvládla boj o třetí místo s Řeckem, bronzové medaile tedy zůstávají doma. Druhý gól Tomáše Wróbela na turnaji ze 26. minuty zápasu na 4:2 se nakonec ukázal jako vítězný, i přes rychlý gól Řeků ze třetí třetiny a závěřečný tlak.

Výhra 4:3 nad Řeckem, máte bronzové medaile. Je to alespoň malé uspokojení po včerejší prohře proti Slovensku?
Je to určitá satisfakce. Samozřejmě, přijeli jsme sem za jiným účelem – vyhrát zlato. To se nám nepodařilo, ale jak říkám, medaile je doma, chceme si to užít i tak.

Na turnaji jste dal dva góly a připsal jste si čtyři asistence, jak jste spokojen se svými statistikami?
Já jsem vůbec rád, že jsem tady byl, protože jsem měl jít na operaci s ramenem, ale fyzioterapeuti a kluci z týmu mě dali dohromady. Myslím si, že jsem tady mohl předvést daleko víc, ale jsem rád, že jsem tady mohl být a trochu přispět, i když forma nebyla úplně optimální.

Jaký je to pocit, vstřelit gól, který zařídí vaší zemi bronz na mistrovství světa?
Je to super, ale my jsme tady byli jako tým a ne jako jednotlivec. My jsme vyhráli všichni, to že jsem dal gól já nebo kdokoliv jiný, tak je to úplně jedno, my jsme vyhráli a teď si to půjdeme náležitě užít.

Na celém šampionátu jste prohráli pouze dva zápasy, oba po nájezdech.
Myslím si, že jsme tady předvedli dobré výkony, hráli jsme dobrý hokejbal. Všichni fanoušci byli spokojení, všeho všudy jsme za celý turnaj dostali jenom pár gólů a pak jsme nepostoupili do finále, je to hrozná škoda, protože nás vlastně trápily jen ty nájezdy. Bohužel, nepodařilo se ale jde se dál.

Téměř plná Tipsport arena po zápase skandovala vaše jméno.
Je to něco neuvěřitelného, já si to hrozně užívám a ne jenom já. Užívá si to zde úplně každý, protože to, co jsme tady zažili jako tým, už se nám asi nikdy nepovede, ještě jednou chci všem poděkovat, bylo to úplně skvělé a nikdy na to nezapomenu.